Autor

Fotografování mě zaujalo už jako malého kluka, kdy jsem obdivně sledoval pár lidí z mého okolí, kteří dokázali na kinofilm zachytit zajímavé okamžiky z přírody i z každodenního dění. Na konci střední školy jsem se začal poohlížet po fotoaparátu, s kterým bych se i já pokusil vytvořit krásné fotky a začal jsem se seznamovat s pojmy jako je ISO, clona, rychlost závěrky a další. Když už jsem měl představu jaký kinofilmový kompakt chci, začínal jsem studovat vysokou školu a na trh vtrhly digitální fotoaparáty. V tu chvíli jsem byl se svými úvahami o vhodném modelu zase na začátku.

Po prozkoumání situace, jak to vlastně je s těmi pixely a digitálními zoomy, jsem se rozhodl pro ultrazoom Olympus. V obchodě jsem s jasnou představou zamířil přímo k pánovi za pokladnou, který mě v následující hodině přesvědčil, že vlastně vůbec ultrazoom nechci. Během svého povídání mi vysvětlil pro mě nové pojmy jako chromatická aberace a barevný šum a předvedl mně vše názorně na několika fotoaparátech. Po této přednášce jsem místo s Olympusem se zoomem 10x, odcházel s Canonem se zoomem 3x + fotografickou poučkou: “K čemu můžeš, k tomu si dojdi”.

Vzhledem ke spokojenosti se značkou Canon jsem v roce 2010, kdy jsem se rozhodl pro koupi zrcadlovky, nad změnou značky vůbec nepřemýšlel a pořídil jsem si Canon EOS 450D, který jsem používal v kombinaci s objektivem Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS. Od té doby se má fotografická výbava obměnila a lehce rozrostla. V současné době fotím zrcadlovkou Canon EOS 5D Mark III a objektivy Canon 17-40mm f/4 L USMCanon EF 50mm f/1.4 USMCanon EF 100mm f/2.8 Macro USM a Canon EF 500mm f/4 L IS USM. Nejčastěji focenými motivy je wildlife, makro, krajiny ale i zvířata v lidské péči. Pokud by Vás některé mé fotografie oslovily a rádi byste se dozvěděli něco o tom, jak vznikly nebo kde vznikly, neváhejte mě kontaktovat. Krátké povídání k některým „fotovýpravám“ budu zveřejňovat v sekci Aktuality. Pokud chcete, aby Vám neunikly žádné novinky, najdete vše i na facebooku.

Příjemné chvilky při brouzdání těmito stránkami přeje Pavel